Rodzaje zabawek kąpielowych i ich wybór

  • -

Rodzaje zabawek kąpielowych i ich wybór

Category : Dziecko

Kąpiel dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Aby przekonać malucha do tej czynności warto skorzystać z akcesoriów do kąpieli. zabawki do kąpieli sprawią, że maluch z radością wskoczy do wody i będzie się pluskał   z wielką chęcią. Jakie zabawki do kąpieli wybrać? Na co zwracać uwagę? Czy wiek dziecka ma znaczenie?

Zabawki do wody

Im większe dziecko, tym trudniej zachęcić je do codziennej kąpieli. W tym przypadku pomocne okazują się zabawki do wanny, których jest na rynku bardzo wiele. Każdy rodzic powinien z łatwością dobrać coś, co zainteresuje dziecko i zapewni mu frajdę podczas kąpieli.

Rodzaje zabawek do wanny

Najpopularniejszymi zabawkami do wody są gumowe akcesoria. Od lat przoduje żółta kaczka, którą najmłodsze dziecko z chęcią się pobawi. Gumowe zabawki do wanny są uniwersalne, łatwo dostępne i w pełni bezpieczne dla malucha. 

Kolejnym rodzajem zabawek są akcesoria mocowane na przyssawki. Można je z łatwością przymocować do brzegu wanny, co da dziecku doskonałą rozrywkę. Jeśli chcemy postawić także na edukację dziecka, pomyślmy o książeczkach do kąpieli. Są wykonane ze specjalnego materiału, który jest odporny na wodę. 
Nowoczesnym rodzajem zabawek do kąpieli są kredki, którymi dziecko może malować po ścianie, wannie, czy nawet na skórze. Łatwo je zmyć, a zadowolenie dziecka uprzyjemni czas w wodzie.

Wybór zabawki do wody

Podczas zakupu zabawek do kąpieli trzeba zwłaszcza zwrócić uwagę na wiek pociechy. Najprostsze zabawki można kupić nawet niemowlakowi – powinny być kolorowe, proste, czy nawet dmuchane. Bardziej kreatywne rozwiązania zostawmy dla starszych dzieci. Dla dwulatka na przykład możemy wybrać edukacyjną książeczkę, kredki lub literki.

Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru zabawki do wanny jest bezpieczeństwo dziecka. Każdy rodzaj zabawek powinien zapewniać bezpieczeństwo. Postawmy zatem na nietoksyczne materiały, zabawki łatwe do wyczyszczenia i posiadające odpowiednie atesty. Zasady higieny warto wpajać dziecku już od najmłodszych lat. Co ciekawe, większość zabawek do wanny można nawet myć w zmywarce, co jest sporym ułatwieniem dla rodziców.

Sporą motywacją dla malucha do kąpieli będą akcesoria do zabawy, które umilą czas. Na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert skierowanych dla niemowlaków, ale także dla starszych pociech. Warto dobrać taką zabawkę, którą polubi maluch i będzie zapewniała bezpieczeństwo każdego dnia. Wodoodporne zabawki dadzą mnóstwo radości i uśmiechu. Zwróćmy uwagę także na atesty, jakie posiada zabawka i na funkcje edukacyjne.

Najleszpa ofertę znajdziesz tutaj:
https://marcys-zabawki.pl/pol_m_Kategorie_Zabawki-do-kapieli-101.html