Kościół Matki Bożej z Carmen – Panama

  • -

Kościół Matki Bożej z Carmen – Panama

Kościół Matki Bożej z Carmen

Kościół Matki Bożej z Carmen został pierwotnie zbudowany z drewna, z inicjatywy kanonika Nicanora Corrala, członka kapituły diecezjalnej Kościoła katedralnego. Cabildo z Guayaquil, w sesji z 21 grudnia 1888, wysłuchało przychylnego raportu na temat wniosku złożonego przez kanoników dżentelmenów.

Corral Santistevan i Marriot, 1 lipca 1888 r., Prosząc o kawałek ziemi na Plaza de La Victoria, aby zbudować świątynię. W 1934 r. Rozpoczyna się budowa, z inicjatywy księdza Marii de la Torre, który później uzyskał tytuł kardynała. Projekt architektoniczny odpowiada architektowi Paolo Russo; budowa, architektowi Luigi Fratta; i płaskorzeźby dla włoskiego artysty z Guayaquil, Emilio Soro.

W roku 1930, historia Kościoła zajmie nowy kierunek, gdy 05 maja 1934, na zlecenie biskupa VII Guayaquil, Carlos Maria Nieto Torre, parafia dała księży karmelitów bosych, którzy hołd do swego patrona zmienili swoje wyznanie przez parafię „Matka Boża z Carmen”.

W 1935 r. Umieszczono pierwszy kamień świątyni, którego budowę należy do architekta Paolo Russo. Po sześciu latach, stał akt błogosławieństwa elewacji i dwiema wieżami w 1941 roku, a rok później, w środę, 13 maja 1942 roku zostały one dotknięte przez trzęsienie ziemi o 7,7 stopni Richtera przetrwał miasto

naprawione