Kościół św. Franciszka w Melbourn – Australia

  • -

Kościół św. Franciszka w Melbourn – Australia

Kościół św. Franciszka

Kościół zlokalizowany jest przy ul. Lonsdale 326 w Melbourne. Jest najstarszym kościołem katolickim w Victorii i najstarszym kościołem na jego pierwotnym miejscu w Melbourne.

Od ponad 160 lat kościół św. Franciszka jest ważnym miejscem modlitwy i kultu w centrum Melbourne.

W 1929 r. Kościół św. Franciszka stał się sanktuarium eucharystycznym pod opieką Zgromadzenia Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota religijna kapłanów i braci mieszka w klasztorze przy kościele św. Franciszka. Społeczność św. Franciszka była tematem pięcioczęściowego dokumentu telewizyjnego „Once Were Monks”, który został nadany w telewizji SBS w kwietniu 2000 roku.

Dzisiaj św. Franciszek jest najbardziej ruchliwym kościołem w Australii, z czterdziestoma trzema masami i ponad 10.000 wiernych odwiedzających każdego tygodnia.

Pojednanie (spowiedź) jest dostępne w kościele przez większość dni w tygodniu, a specjalne masy odbywają się co miesiąc dla studentów zagranicznych, społeczności filipińskiej i osób żyjących z HIV (AIDS).

Chór św. Franciszka śpiewa przez cały rok o godzinie 11 w niedzielę.

Publiczność jest zaproszona do przyłączenia się do Zgromadzenia podczas porannej i wieczornej modlitwy Kościoła oraz do uczestnictwa w regularnych nabożeństwach, takich jak różaniec i cotygodniowa nowenna.

Wszyscy mogą cieszyć się gościnnością Centrum Duszpasterskiego przylegającego do kościoła, gdzie ksiądz jest ogólnie dostępny do konsultacji (patrz reklamowane czasy).

Ekspozycja Najświętszego Sakramentu na prywatną modlitwę jest dostępna codziennie w kościele, poza mszami i służbami specjalnymi.naprawione