Babciny parapet – rośliny retro

  • -

Babciny parapet – rośliny retro

Category : Rośliny

Z babcinego parapetu można sobie przypomnieć prymulki, fiołki i peonie kwitnące w glinianych, ozdobnych donicach. Chyba większość kobiet żyjących w ówczesnych czasach hodowała przynajmniej jeden kwiat ozdabiając nim pomieszczenie. Dzisiaj nie jest już to takie oczywiste, bo stawiamy na minimalizm. Mimo to kochając dawny styl urządzania domów możemy również stać się posiadaczami odpowiednich roślin, które na myśl będą przywodzić minione czasy.

Retro Kwiaty – wnętrze z charakterem

Retro Kwiaty połączone z odpowiednio dobraną osłonką, potrafią podkreślić klimat każdego wnętrza. Oczywiście najlepiej zainwestować w porządne doniczki, które będą prawdziwym dziełem sztuki niż w tanie plastiki produkowane w Chinach na taśmie. W takiej doniczce lub osłonce będzie można się cieszyć na przykład cyklamenem, który reprezentuje vintage kwiaty. Ponadto można nieco urozmaicić swoją kompozycję i zamiast jednej roślinki wzbogacić parapet o kilka sztuk. Trzeba jednak pamiętać, by trzymać go w słonecznym miejscu i nie przesadzać z podlewaniem, ponieważ  lubi umiarkowanie wilgotne podłoże.

Vintage Kwiaty – klasyka w Twoim domu

Fiołek również zaliczamy do rośliny retro. Obecnie jest nieco zapomniany, ale jeszcze kilkanaście lat temu można było go spotkać niemal w większości polskich domów. Paradoksalnie najlepiej prezentuje się gatunek zwany fiołkiem afrykańskim. Jego delikatna uroda będzie pasować zarówno do stylu retro, rustykalnego, jak i prowansalskiego. Trzeba jednak pamiętać, że to stosunkowo mała roślinka, dlatego najefektywniej wygląda w grupach. Wtedy optycznie zwiększamy jego dominację nawet na najszerszym balkonie. Sam fiołek nie jest zbyt wymagający, ponieważ lubi umiarkowane oświetlenie, a wodę zamiast bezpośrednio wlewać do kwiatka lepiej na podstawkę. Romantyczna peonia świetnie sprawdzi się w sypialni. Poza jej niewątpliwym urokiem miłośnicy feng shui polecają ją w celu rozniecenia namiętności, więc na pewno nikt nie będzie żałować jej ustawienia nieopodal miejsca, w którym śpi. Do retro kwiatów należy z pewnością także nieco skromna begonia. Dość dyskretna, ale wyjątkowo urocza roślina, wymaga dość chłodnej lokalizacji oraz cienistych miejsc. Wtedy rozwija się o wiele szybciej niż w warunkach słonecznych i mocno nagrzanych, gdzie traci pąki kwiatowe.

Najlepszą ofertę kwiatów retro znajdziesz na https://sklep.tomaszewski.pl/15-retro-rosliny