Wyposażenie ciężarówki

  • -

Wyposażenie ciężarówki

Category : Transport

Praca zawodowego kierowcy, nie należy do najłatwiejszych. Długie godziny spędzone za kółkiem, wiele dni i nocy z dala od rodziny i bliskich, nieustanne skupienie na drodze, to wszystko sprawia, że praca ta nie jest stworzona z myślą o osobach mało wytrzymałych. Jednak zawodowi kierowcy, kochają swoją pracę i poświęcają się jej w pełni. 

Dobrze zaopatrzona ciężarówka – lodówka samochodowa

Praca zawodowego kierowcy jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli ciężarówka czy tir w którym się jeździ, jest dopasowana do potrzeb kierowcy. Bardzo ważną kwestią jest wielkość kabiny kierowcy, musi on się w niej czuć komfortowo, swobodnie i przyjemnie. Poza tym powinny się w niej znaleźć przedmioty, które będą kierowcy przypominać o domu i bliskich. Bardzo ważną kwestią jest również lodówka samochodowa do tira. Jako, że kierowca tira spędza w trasie długie godziny i dni, musi mieć pod ręką dobrze schłodzone napoje i przekąski. Lodówka bardzo mu się więc w kabinie kierowcy przyda. 

Jaka lodówka do tira?

Kierowcy tirów, mogą się zdecydować na kilka różnych propozycji odnośnie lodówek samochodowych. Do wyboru mają lodówki samochodowe do ciężarówek kompresorowe, sprężarkowa kompresorowa i zwykła chłodziarka. Zdecydowana większość zawodowych kierowców, decyduje się na zakup lodówki kompresorowe. Mają one wiele zalet, wśród nich można wyróżnić: duży litraż i duża wygoda przy ich użytkowaniu, kompatybilność urządzenia, solidna obudowa odporna na wstrząsy, regulacja termostatyczna w odniesieniu do temperatury otoczenia, nieduża waga produktu. 

Kierowca wybierając lodówkę do swojego tira, musi przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jak wiele godzin spędza w trasie. Inna lodówka przyda się kierowcom międzynarodowym a inna kierowcom krajowym. Kierowcy międzynarodowi muszą mieć porządną lodówko chłodziarkę o bardzo dużej pojemności, tak by miejsca w niej starczyło na duże zaopatrzenie żywieniowe. Lodówka dla takich kierowców powinna mieć optymalny litraż około 35-40 litrów. Cena lodówek o takim litrażu może się wahać w granicach 1000 zł, mniejsze lodówki kosztują parę setek. 

Zawodowy kierowca musi odpowiednio zaopatrzyć swoją kabinę w tirze, by czuć się w niej komfortowo i by podróż zawsze była wygodna i przyjemna.

Super okazje znajdziesz na https://www.etruck24.pl/pl/c/Lodowki-samochodowe/140/1